Mutluluk Verici Bir Kış Aktivitesi Önereyim mi? | MiskinAdam
BAZI ŞEYLER

Mutluluk Verici Bir Kış Aktivitesi Önereyim mi?

Bu tasvir, yazılı terapi veya haz verici niteliğinde olabilir. Aynı zamanda bir kış etkinliği tavsiyesi olarak da kabul edilebilir.

Uyarı: Bunun için zengin olmana gerek yok ama konsept insanı olman önemli. Mesela halen daha karton bardakla votka içebilen biriysen bu konsept sana asla uymaz. Üç kuruşa beş haz arayan tatlı su kurnazlarıyla aynı kafaya ulaşamadığım gibi on kuruşluk hayallerden de bahsetmiyorum. Bu, pek tabii ekonomik bir hayaldir.

Eşraf seni “keyifçi” olarak tanımlıyorsa ve bir şekilde bu blog sitesi ilgini çektiyse bir takım ortak yönlerimiz vardır. Psikiyatrım bana mutluluğu tek kelime ile sorduğunda “şezlong” demiştim. Bunun bir de kış versiyonu var ki kararsız kaldım; ikisi birbirinden huzurlu. İkisi birbirinden mutlu edici.

Anlatıyorum, kullanıyorsan yak bir sigara:

Bungalov Sabahından Bir Kesit

2 gece 1 günlüğüne öyle bir bungalov kiralayacaksın ki tek özelliği ahşaptan yapılmış olması olmayacak çünkü mevzu, ahşap bir evde uyumak değil.

İçerisinde jakuzisi, şöminesi olan ve cephesi boydan boya cam olup doğaya bakan bungalovlar var. Gözünde canlandıramadıysan aşağıdaki görsellerden yardım al. Sonra işin büyülü detaylarını konuşalım:


 

Şimdi hayal et:

🏔 Kar, beyaz bir örtü gibi doğayı örtmüş ama ağaçların dalları ve zeminde bir miktar çıkıntılar beyaz örtüyü deliyor. Kar yağmaya devam ederken senin odan sıcacık ve şöminen yanıyor.

Jakuzini köpüklendirip, kadehini de yanına alarak sıcak suyun gevşetici etkisine teslim oluyorsun. 🏔

Başını geriye yaslayıp gözlerini kapattığında yalnızca şömineden gelen çıtırtıları duyuyorsun. Odunlar “çıt çıt” yanıyor.

Yüzün cama dönük. Kar taneleri ağır çekimde düşerken yere bir sigara yakıyorsun. Odanın sessizliğini zippo çakmağının çıkardığı “çıtaks” sesi bozuyor bu defa. ❄️🔥

Sigarandan bir duman çekip miskince müzik çalarının play tuşuna dokunuyorsun. En favori şarkıların ardı arkası çalarken, aralarındaki slow şarkılar bile kederlenmene sebep olamıyor.

Play listende, ergenken bolca dinlediğin o özgün sanatçının (Sagopa) bir şarkısı hortluyor. Şarkı da “merhametine dön.” 🎧🎶

10-15 yıl geriye gidiyorsun. Geçmiş gözünde canlanıyor. Yüzünde oluşan bir tebessüm, küllüğünden balerin gibi kıvrakça yükselen duman ve dudaklarını nemlendiren kadehin yanında. 🚬🍷🛀

Hava kararmaya başladıkça şöminenin ateşi duvarda dans ediyor; en becerikli dansçıları kıskandırırcasına… 🔥

İşte buraya kadar anlattıklarım huzurdu. Huzuru doyasıya yaşıyorsun. Tabii mutluluğa da sıra gelecek. Partnerin duştan çıkıp yanına geldiğinde ise huzur sahnen mutluluk sahnesiyle devam edecek… 👣💋😉

Burada yorumun değerli. Aşağıda kolayca yorum yapabilirsin. Senin mutluluk tablon nasıl?


Yeni yazılarımı Instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️

13 Yorum “Mutluluk Verici Bir Kış Aktivitesi Önereyim mi?

 1. Sercan Reply

  Keyifli bir yazı güzel bir öneri olmuş. Benim uygulamaya geçirebilmem için karton bardakta viskiyi bırakmam gerekiyor.😉 Teşekkürler.

  1. miskinadam Post author Reply

   Sen karton bardakla votka içmezsin, bırak şimdi 🙂 Seni şöyle yol kenarında, bir şahinin bagajını sehpa gibi kullanırken düşünemiyorum 🙂

   1. Hatice Reply

    önce siz yaptınız kabul edin yazı kafamdaki hayalin aynı kelimelerine sahip yok hadi yazı bir kişinin de alttaki yorumlarda aynı hayalden bahsediyor kabul edelim hayallerimiz herkes gibi (ama ben değiştirdim bu değil artık hayalim antartika da geçecek artık benim ki bi iglonun içinde) :))

     1. Hatice

      Sırf bana ait olsun diye nelere katlanıyorum işte görün efendim 🙂
      hayır soğuğu da hiç sevmem başka bi hayal bulana kadar bununla yola devam 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Bu yazı ilgini çekti mi?

Yeni yazılarımı Instagram‘da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️