Ayrılık veya Aşk Acısı Çekenlerin İç Sesi | MiskinAdam
KAFA YAPANLAR

Farklı Bir Uyuşturucu: Ayrılık veya Aşk Acısı

Tıpkı eşyalar gibi, deneyimlerin de “yeni” olanlarını seviyoruz. Bu yüzden ayrılık deneyiminin de kendi içerisinde bir cazibesi yok değil.

Özellikle, emek ve zaman eşliğinde alışkanlıkların filizlendiği ilişkilerde ayrılık, toprak ile ağacın meselesi olmaktan çıkmış, güneşi bile küstürmüştür.

Bazıları için bir kurtuluş, bazıları için bir yok oluş ama her ne olursa olsun, kaçanından tutamayanına kadar herkes muzdarip olmuştur.

Yaşananlar onla senin meselen olmaktan çıkmış, şarkıları bile küstürmüştür.

Özellikle bazı şarkılar var ki, dinamik ritmine karşılık slow şarkılarda duymaya alışık olduğumuz sözleriyle adeta zamandan koparır insanı.

Pera – Seni Kaybettiğimde veya Pera – Ağla şarkıları onlardan bazılarıdır mesela. Ezkaza yalnız başına yolda yürürken çalmaya başlarsa küçücük kulaklığını, tek başına katıldığın konser alanına çevirir. Sesi sonuna kadar açıp üzerinde yürüdüğün kaldırımdan, içerisinde bulunduğun zamandan bağımsız bir yolculuğa çıkarsın.

Ben, o anı şöyle yorumluyorum:

Dünyanın en yüksek gökdeleninden, ağır çekimde, aşağı düşer gibi.
Yukarı çıkarken biriktirdiğim tüm anıları görerek çakılır gibi.

Öte yandan boşlukta uçmanın cazibesine de kapılır gibi.
Ve tüm yüklerimden kurtulup özgürlüğe düşüyor gibi.

Güzel bir yere doğru ağlamaklı halde yolculuk yapar gibi.
Ama aynı zamanda güzel bir yerden de hızla uzaklaşır gibi.

Ayrılığın tarifini ne kadar nesneleştirirsek o kadar soyutlaşıyor.

İster kendi kararınla, ister karşı tarafın kararıyla, ister taraflardan bağımsız sebeplerle olsun; ayrılıklar her zaman duygusal bir karmaşadır. Mazoşist olmadığından emin olsan da bu acıdan inceden inceye keyif alırsın. Öyle ki, bu başlığa tıklar, bu yazıyı okursun.

Öyle ki, Model – Sen Ona Aşıksın şarkısını tozlu YouTube raflarından çıkarırsın.

Tam olarak seni anlatmayan şarkılar bile seni anlatmaya başlar. İster kaçıp giden ol, ister koşup tutamayan, ayrılık acısı; yaşanması gerektiği kadar güzel, yaşanması imkansız kadar acıdır.

 

SAMİMİ BİR İTİRAF

Bu yazıyı, dinlediğim şarkıların beni çıkardığı zaman yolculuğundan dönerken yazdım. Bir dönem, ceketimi alıp evi terk etmiştim. Hatta şu yazımda biraz bahsetmişimdir. Eve döneli 1 yıldan uzun süre oldu. Geçenlerde o güzel kadınla (eşimle) havadan sudan konuşurken “ne yapıyorsun?” diye sordu. Müzik dinliyorum, dedim.

Ve ekledim:

Herkes kendi yaşadıklarını farklı zannetse de birçoğumuz benzer duygular yaşıyoruz. Elbette herkese hitap etmese de bir takım insanın hislerine ayna tutacak bir mesaj olabilirdi bu. Anlaşılmanın rahatlatıcı etkisini iyi bilirim. Seni anlıyorum. Bunun kafası çok farklı…

MiskinAdam | Bazen anlatmaya üşeniyorum. Bu yüzden yazıyorum
Kafa Yapanlar Kategori Yazısı

2 Yorum “Farklı Bir Uyuşturucu: Ayrılık veya Aşk Acısı

  1. Esra k. Reply

    🙂 bazı ayrılıklar var ki insana güzel deneyimler tatdırır. Ben her zerreme kadar tattım. Gönül rahatlığımla söylüyorum ki yaşanan bu ayrılıktan hiç pişman değilim. İyi ki yaşamışım. Kendimi buldum ve tekrardan seni buldum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Görünüşe göre bu yazı ilgini çekti 💃🕺

Yeni yazılarımı Instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️