Yeni Yazı! | MiskinAdam

Category: Yeni Yazı!

kırbaç reis mizahi öykü
KAFA YAPANLARYeni Yazı!

Kırbaç Reis Önce Eline Sonra Ağzına Verdi | Mizahi Öykü

mizahi öykü - kısa öykü

Kırbaç Reis, yaşanmış olaylardan hikayeleştirildi. 

 

Sene bilmem kaç. Aslında bilirim ama yakın tarihe denk geldiği için söylemek istemem. Neyse işte, o zamanlar ayranım yok, içemiyorum; arabam var, binemiyorum. Anlayacağın, sahip olmak ile olmamak arasında fark varsa bile bu beni hiç ilgilendirmiyor.

İçtiğin ayranın yeri, bindiğin arabanın deposu kolay dolmuyor. 

Anladık: Cennet bahçesi gibi ülkemde, ıspanaklar, Temel Reis’e, Safinaz’a ve onların yedi sülalesine anca yeter. Biz de zaten ıspanağa el uzatmadık, uzatmayız. Hem kolay mı? Sırtlan olsak aslanınkine; kaba ve sakallı olsak Temel Reis’inkine ortak olurduk ama bizden olsa olsa beyaz güvercin olur. O yüzden ya elimize verirler ya ağzımıza; bazen evrak bazen zeytin dalı.

Laf lafı açtı. Bağışla. Demem odur ki:

Bari sen çok görme bana yirmi yaşındaki bir otomobili. Terimizle suladığımız ağaçlardan, altı üstü bir tane elma koymuşuz cebimize, çok mu? 

depresyon ve psikolojik bunalım
13May
BAZI ŞEYLERYeni Yazı!

Depresyon veya Psikolojik Bunalımdan Korkma: İnsan, Kendisiyle Olan Savaştan Daima Galip Çıkar!

“Psikolojik sorunlar yaşıyor, bunalım veya depresyon geçiriyorsan mutlaka okumalısın. Emin ol bu yazıda, klişe tesellilerden çok daha fazlasını bulacaksın.”

mektup-örneği
07May
+13 (Argo, Küfür)KAFA YAPANLARYeni Yazı!

Akvaryumdan Mektup Çıktı. İnanılır Gibi Değil Ama Gerçek!

Sevgili Hizmetkârım; Duygu dolu, dramatik bir mektup yazmak isterdim ancak sen bu mektubu okurken ben halen daha akvaryumda olacağım için, edebiyat parçalamanın lüzumu yok. Suyun içinden...

can sıkıntısı ve çözümü
04May
+18 (Argo, Küfür, Cinsellik)KAFA YAPANLARYeni Yazı!

Can Sıkıntısına Kesin Çözüm!

Avrupa yakasından Anadolu yakasına geçiyorduk. Malum, yol uzun olmasa da süre uzun. Muhabbet etmeden vakit geçmez. Lanet olsun ki, boş vakitlerin ilacı olan boş konuşma melekesinden yoksunum....

Bu yazı ilgini çekti mi?

Yeni yazılarımı Instagram‘da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️